top of page

CANLI HAYVAN TAŞIMACILIĞI

16456839069_feb889ae36_b.jpg
animal.jpg

Kargo Uçak, güvenli, insancıl ve hayvanların taşıma sırasında korunmasına ve sürecin her adımında en üst düzeyde dikkatle ele alınmasına odaklanan çiftlik hayvanı taşımacılığına inanmaktadır.

Havayolu ile at, inek, koyun,keçi, domuz, vahşi hayvan vb. canlı hayvan taşımacılığı ; operasyonel güçlükleri ve özellikleri nedeniyle tecrübe gerektirir ve bu tür hayvan taşımacılığı yapabilen pek çok kurum yoktur. Havayolu ile hayvan taşımacılığı yaparken, uçağınızın kargo ambarındaki hayvanları taşımak için yardımcı ekipmanlarla donatılması gerekir.

 

Yükleme ve boşaltma işleminde hayvanların tek birinin yerde kalmaması ve yaralanmaması için kafes ve ayırıcılar gibi ekipmanlar kullanırız. Ayrıca ağlar ve halatlar ile sabitlenmeli, atık depolama işlemi yapılmalıdır.

Uçağın kargo ambarının, taşınacak sayıdaki canlının yaşamasına uygun olarak kabin basıncının ayarlanması ve iyi havalandırılmış olması gerekir.

Bununla birlikte hayvanların taşınması da uçağa zarar verir, çünkü atıkların dökülmesi gövdeyi aşındırır ve kirletir ve uçağın her hayvan nakil uçuşundan sonra temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir.

Havayolu ile Hayvan taşımacılığı operasyonları hakkında bilgi ve tecrübeye sahibiz ve ekipmanı nasıl elde edeceğimizi biliyoruz ve doğru uçağa sahibiz. Hayvan taşımacılığı operasyonları yaparken, taşınacak canlı hayvanların özelliklerine haiz olarak kafes sistemleri ve ekipmanlar kullanarak maximum sayıda hayvan taşınmasını sağlıyoruz. Zamanlama konusunda sürekli iletişim halindeyiz ve her zaman hayvanların güvenliği için optimum yükleme ve boşaltma sürelerine bakmanın yanı sıra sıcaklık ve operasyonel gerekliliklerle ilgili veteriner danışmanlarımız ile birlikte çalışmaktayız.

Dokümantasyon ve karantina sürecini anlıyoruz ve bu süreçteki gecikmelerin farkındayız ve her zaman müşterimizin haklarını koruyarak ve kollayarak çalışıyoruz.

Bugüne kadar ; Katar, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Sudan, Irak, Türkiye ve diğer BDT ülkelerine hayvancılık seferlerini başarıyla gerçekleştirdik ve hayvan taşımacılığı için yeterli tecrübeye sahibiz.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve Kargo Uçak neler sunabileceğini görmek için lütfen +90 533 5944921 nolu telefon veya  sales@kargoucak.com adresinden 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Teklif Alın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page
Bumerang - Yazarkafe